Ev taşıma aileniz ve sizin için gerçekten yorucu bir iştir. Çünkü taşınma öncesinde ve sonrasında uğraşmak zorunda kaldığınız birçok iş vardır. Bu işler sadece eşyaların hazırlanması, paketlenmesi, temizlenmesi gibi şeyler değildir. Evinizi taşındığınızda dolaylı olarak arkadaşlarınızdan, komşularınızdan, yaşadığınız ve anılarınızın olduğu yerden ayrılmanız gerekir. Tabiki evinizi taşırken bu hizmeti güvenilir bir nakliye firmasının yapmasını istersiniz. İstanbul ilinde evden eve nakliyat firmaları arasında kaliteli taşıma hizmeti ile Akıncılar evden eve nakliyat firmasını seçebilirsiniz.Evinizdeki eşyaları hasarsız bir şekilde taşıyabilecek tecrübeye sahibiz. Evden eve nakliyat hizmetini kolay ve stressiz bir şekilde yapıyoruz çünkü bu konuda deneyimliyiz.

Eşya Taşıma Öncesi Hazırlık

Sorunsuz bir şekilde evinizi nasıl taşıyacağınızı öğrenmek ister misiniz? Taşıma öncesi aklınızda olan herşeyi yazın. Önemli gördüğünüz noktalara ekstra zaman harcayınki taşıma şirketi eşyalarınızı taşırken oluşabilecek sorunları en aza indirmiş olursunuz. Taşıma hizmetini en iyi şekilde tamamlamak için Taşıma Kontrol Listesinden daha iyi bir yol yoktur.

Evinizdeki Eşyaları Paketleyin

Taşıma sırasında eşyalarınızın zarar görmemesi ancak ambalajlama ile yapılır. Ambalaj malzemelerini bizden veya bulunduğunuz yerde ambalaj malzemeleri satan firmalardan temin edebilirsiniz. Eğer büyük bir eviniz varsa, koli masrafı size çok gelirse taşıma kolilerini çevre alışveriş merkezlerinden bulabilirsiniz.

Artık evinizdeki eşyaları ambalajlamak için hazırsınız. Yine tekrar ediyoruz planlama ve hazırlık sorunsuz taşımanın anahtarıdır. Eşyalarınızı ambalajlamak için vakit ayırın. Ambalajlama taşıma esnasında oluşabilecek hasarları engellediği için paranızın cebinizde kalmasını sağlar. Eşyalarınızı ambalajlarken şunlara dikkat edin.

  • Paketleme listesi oluşturun
  • Kıyafetlerinizi ambalajlayın
  • Elektronik eşyalarınızı paketlerken ektra zaman harcayın. Sorunsuz paketlendiğinden emin olun.
  • Kırılacak eşyalarınızı gazete kağıdına sararak kolilere yerleştirin.

Eşyalarınızın Taşınması

Kesinlikle sabaha kahvaltısını yapınız.
Eğer evcil hayvanınız varsa ona bakacak birilerini bulun.
Yanınızda nakit para bulundurun.
Doğalgazı, suyu ve ışıkları kapatın.
Elektrik, su ve doğalgaz sayacınızı bir yere yazın.
Kontrol listesini iki defa kontrol edin.
Ambalajlanmış eşyalarınızı kontrol edin. Eşyaların köşe kısımları en çok darbe alan yerlerdir.
Size taşımanızda yardım edebilecek kişilere telefon numaralarınızı verin.
Tüm eşyalarınız çıktıktan sonra boş olan evinizin odalarının fotoğrafını çekin. Bu taşınırken eve verdiğiniz hasar olup olamadığını ev sahibinize göstermek için gerekecektir.
Evinizin kapısını ve pencerelerini kilitleyin.
Önce güvenlik olduğunu unutmayın. Taşıma hizmetini hızlı değil yavaş bir şekilde yapın.
Yeni taşınacağınız eviniz kiralık ise tüm odaların fotoğrafını çekin.

Taşıma Sonrası Yapılacaklar

Elektrik, su ve doğalgazı kontrol edin.
Eşyalarınızı ambalajlardan çıkartın
Eşyalarınız yerleştirme konusunda endişelenmeyin
Eski evinizin sahibine anahtarları teslim ediniz.
Arta kalan ambalaj malzemelerini geri verin.